logo soupis 2015_gif.gif

Zpět na okresy

Soupis památek

bývalého politického a soudního

okresu Litomyšl

  

 

Obce a města

P

F

S

Benátky

13

10

0

Bohuňovice

7

5

0

Budislav

15

14

0

Cerekvice nad Loučnou

26

23

1

České Heřmanice

24

16

1

Čistá

26

20

2

Desná

7

6

0

Dětřichov  

25

20

1

Dolní Újezd

40

28

1

Džbánov

7

5

0

Horky

7

6

0

Horní Újezd

15

10

0

Hrádek (Jehnědí)

3

1

0

Chmelík 

41

40

1

Chotěnov

6

6

0

Chotovice

9

8

1

Janov

59

51

3

Jarošov

11

5

0

Jehnědí

5

5

0

Kaliště

2

2

0

Karle 

17

17

1

Koclířov 

65

61

3

Kornice

6

5

0

Kozlov

4

4

0

Květná

25

22

0

Lažany

6

3

0

Lezník

11

6

0

Litomyšl

195

94

0

Lubná

12

12

0

Makov

8

5

0

Mikuleč

19

13

0

Mladočov

12

8

0

Morašice

21

14

0

Nedošín

11

8

0

Němčice

41

38

1

Nová Ves u Jarošova

4

4

0

Nová Ves u Litomyšle

6

1

0

Opatov

36

34

1

Opatovec

32

14

0

Osík

26

19

1

Pazucha

5

4

0

Pohodlí

6

3

0

Pohora

16

12

0

Poříčí

8

5

0

Příluka

3

3

0

Říkovice

4

4

0

Sebranice

22

15

0

Sedliště

6

6

0

Sedlíšťka

8

7

0

Semanín

11

10

0

Sloupnice

33

24

0

Strakov (Pazucha)

28

29

1

Střítež

4

4

0

Suchá Lhota

4

3

0

Svinná

2

1

0

Trstěnice

32

21

0

Tržek

14

11

0

Újezdec

8

6

0

Vidlatá Seč

8

5

0

Vlčkov

5

5

0

Voděrady

17

17

0

Zhoř

10

10

0

4.11.2014 - 1112 / 805/ 18

1146

868

18

 

Osady a samoty

Borek (Budislav)

Borová (České Heřmanice)

Borová Krčma (Květná)

Brlenka (Čistá)

Cíkov (Horní Újezd)

Česká Kamenná Horka (Koclířov)

Český Lačnov  (Opatovec)

Český Ostrý Kámen (Karle)

Člupek (Němčice)

Dolní Plesy (Újezdec)

Dolní Sloupnice (Sloupnice)

Gajer  (Janov)

Haná (Lezník)

Horní Plesy (Újezdec)

Horní Sloupnice (Sloupnice)

Hřebeč (Koclířov)

Hvězda (Opatov)

Jiříkov  (Dolní Újezd)

Kamenné Sedliště (Poříčí)

Končiny (Sloupnice)

Košíře (Opatovec)

Královec (Opatov)

Krásnoves (Horní Újezd)

Křečovice (Osík)

Kukle (Mikuleč)

Lány (Litomyšl)

Lazaret (Osík)

Mendryka (Janov)

Na Černé hoře (Litomyšl)

Na Džbánovci (Sloupnice)

Netřeby (České Heřmanice)

Nová Sídla (Sedlíšťka)

Nový Rybník (Opatov)

Nový Valdek (Mikuleč)

Obory (Poříčí) 

Olšany (Chotěnov)

Podloubníček (Horní Újezd)

Podrybník (Němčice)

Podšvábí (České Heřmanice)

Posekanec (Suchá Lhota)

Přibiňoves (Dolní Újezd)

Pudilka (Němčice)

Roudná (Nová Ves u Jarošova)

Řídký (Bohuňovice)

Sítiny (Voděrady)

Spolkovice (Strakov)

Starý Valdek (Mikuleč)

Suchá (Litomyšl)

Svatá Kateřina (Lubná)

Šváby (České Heřmanice)

Třemošná (Sebranice)

U Tří Kocourů (Újezdec)

V Lukách (Tržek)

Václavky (Dolní Újezd)

Víska (Horní Újezd)

Víska u Dětřichova (Dětřichov)

Višňáry (Říkovice)

Vlkov (Litomyšl)

Vranice (Jarošov)

Vysoké Pole (Dětřichov)

Vysoký Les (Pohora)

Zádolka (Viz Nový Rybník)

Zahájí (Litomyšl)

Záhradí (Litomyšl)

Zavadilka (Litomyšl)

Zrnětín (Poříčí)

 

 

Vybrané památky

 

Farnosti  >>

 

Kláštery >>

 

Panská sídla  >>

 

Mlýny  >>

 

https://www.facebook.com/images/fb_icon_325x325.png

 

Zpět na okresy

 

Jaromír Lenoch © 2002-2015

 

https://www.facebook.com/images/fb_icon_325x325.png

 

1) Administrativní lexikon obcí  v republice čsl, 1927

2) E.Poche, Umělecké památky Čech

3) Soupis památek uměleckých 29

4) Bartušek, Krčálová, Merhautová-Livorová, Umělecké památky Čech I, 1957